2017 Fiat Argo – nowe Punto

Mateusz Witkowski/ Maj 18, 2017/ HOME, NEWSY

Fiat prezentuje nowy, mały, miejski samochód. Bezpośrednią alternatywne, a raczej zastępca dla Fiata Punto. Dlaczego więc premiera odbywa się bez większego echa? Dlaczego praktycznie nikt o nim nie mówi? Powód jest prosty – samochód będzie dostępny jedynie w Brazylii. Nic nie wskazuje na to, że zobaczymy go w innych krajach. Ale czy jest czego żałować?

Warto mu się przyjrzeć bliżej. Fiat Argo wygląda ładnie i zadziornie. Na zdjęciach prezentowany jest ze sportowym pakietem stylistycznym. Nie mamy dużo informacji
o tym modelu. Wiemy jedynie, że pod maskę trafią silniki napędzane benzyną lub etanolem. Mowa o jednostkach 1.0 lub 1.3-litrowych z rodziny FireFly. Napęd na przednią oś przenoszony będzie za pośrednictwem manualnej lub automatycznej skrzyni biegów.

Fiat Argo w Brazylii to bardzo dobre posunięcie ze strony producenta. Nie tylko zastępuje model Punto,
ale może służyć jako nowoczesna alternatywa dla starych (nadal sprzedawanych) Palio.

Chętnie zobaczyłbym Argo na drogach Starego Kontynentu.
Jeśli byłby rozsądnie wyceniony, myślę że mógłby narobić niemałe zamieszanie.

About Mateusz Witkowski

boss. Pasja i zamiłowanie nie pozostawiły mu wyboru. O motoryzacji chce wiedzieć wszystko. Głodny wiedzy, zapoznany z szybkością, ze swoim anty-downsizingowym nastawieniem szuka sensu nowej motoryzacji. Oczy to dla niego za mało, dlatego swój punkt widzenia uwiecznia również aparatem.